Moravian instruments
Vyhledávání
Hlavní menu
Hlavní stránka
O společnosti
Stažení software
Stažení dokumentů
Produkty
Control Web
Strojové vidění VisionLab
Kamery DataCam a osvětlovače DataLight
Průmyslový počítačový systém DataLab
Vědecké kamery
Speciální technika
Ceník
Aktivace produktů
Služby
Školení
Zakázková řešení
Podpora
Volba kamery a objektivu pro Strojové vidění
Control Web - Ukázkové aplikace


Hlavní stránkaProduktyProgramový systém Control Web

« 1 2 »
Články
Články o systému Control Web
Rozšířená kybernetická bezpečnost v automatizaci a digitalizaci
 Množství kybernetických útoků na infrastrukturu státu i výrobní závody trvale narůstá. Přitom obrana před napadením je v těchto provozech, vzhledem k jejich obvyklému širokému rozptýlení ve velkém prostoru, často mnohem složitější než je tomu u klasických datových center. Pro zajištění silných bezpečnostních standardů a vysoké odolnosti proti kybernetickým útokům vám může velmi pomoci programový systém Control Web. (více...)
Rozšíření funkčnosti v aktualizacích systému Control Web - nové principy údržby a rozvoje systému
 Programový systém Control Web je udržován prostřednictvím aktualizací, které jsou k dispozici ke stažení na našem www serveru a na jejichž nové verze vás nainstalované vývojové prostředí upozorňuje. Tyto aktualizace obvykle opravují nalezené chyby a občas přinášely i drobná rozšíření a zlepšení. Počínaje verzí 8.0.68 budou aktualizace obsahovat i rozsáhlejší rozšíření a zdokonalení systému. Vždy ale bude přísně dodržována kompatibilita s existujícími aplikacemi. (více...)
Control Web 8 rozšířen o možnost registrace a aktivace z příkazové řádky
 Pokud instalujeme Control Web na větší množství počítačů, oceníme možnost zadat z příkazové řádky licenci a automaticky provést také aktivaci (komunikaci s aktivačním serverem). (více...)
Několik zlepšení v aktualizaci systému Control Web
 Kdo vyvíjí software, ten se nikdy nenudí - neustále je co zlepšovat. (více...)
Možnosti vykreslování animovaných 3D modelů v prostředí systému Control Web
 Předností popisované metody je vysoký výkon a efektivita plynoucí z faktu, že veškerá data pro animované fáze jsou trvale uložena v grafické paměti. Aplikace je vytvořena pro použití ve vědě a výzkumu, ale řešení animace modelů ve 3D scéně se může hodit i pro průmyslovou automatizaci a digitalizaci výroby. (více...)
Control Web 8 - nový přístroj db_form zjednodušuje vytváření formulářů a receptur
 Potřebujete editovat data uložená v databázových tabulkách nebo zadávat receptury uložené na SQL serveru? Pak vás jistě potěší nový přístroj db_form. (více...)
Control Web 8 - Jak zjistit stav baterie notebooku
 Příklad ukazuje, jak využít funkcí PowerShellu pro získání systémových informací - v tomto případě zjištění stavu baterie (více...)
Vícejazyčné aplikace v systému Control Web
 Vícejazyčné aplikace bylo možné programově v systému Control Web realizovat vždy. Control Web 8 však přináší komfortní a jednoduchou práci s vícejazyčnými aplikacemi. (více...)
Zdokonalování systému Control Web během jeho aktualizací
 Během několika posledních aktualizací systému Control Web významně klesá množství chyb, které bylo nutno tímto způsobem opravovat. To je jistě velmi dobrý trend. Také se již prakticky zcela vytratily opravy významných chyb, které ohrožovaly stabilitu systému. Se zmenšováním počtu chyb současně roste množství zlepšení a úprav, které zjednodušují a usnadňují práci autorům aplikačních programů. (více...)
Control Web digitalizuje výrobu
 Není mnoho výrobních závodů, které by byly z čisté vody kompletně moderně postaveny a v duchu hesel Průmyslu 4.0 plně propojeny a vybaveny patřičnou řídicí a komunikační technikou. Obvykle je v každé firmě nějaké to dědictví minulosti - ať již v budovách a jejich vybavení nebo ve výrobních strojích a technologiích. Univerzálnost a široký rozsah funkčnosti programového systému Control Web umožňuje prakticky libovolné výrobní provozy digitalizovat a informačně integrovat neobyčejně efektivně a elegantně. Pojďme si to ukázat na konkrétních příkladech. (více...)
Zlepšení kvality a výkonu grafiky v systému Control Web
 Není to ani tak dávno, co jsem zde psal, že architektura grafiky v prostředí systému Control Web, zvláště pak v souvislosti s abstrakcí ve formě grafických vykreslovačů, je ideálem, kterého jsme po dlouhou dobu chtěli dosáhnout. Nyní byl vykreslovací systém dále zdokonalen podle poznatků, které vyplynuly z praktického provozu aplikací s webovými klienty. Stáhněte si Control Web 8.0.29, zlepšení opravdu stojí za to. (více...)
Virtuální realita v aplikacích systému Control Web
 V odborném tisku se v poslední době objevuje stále více článků o virtuální a rozšířené realitě v průmyslové automatizaci. Toto téma sice dosud nedosahuje popularity ostatních témat spojovaných s tzv. Průmyslem 4.0, ale růst zájmu o tuto problematiku je viditelný. Přitom virtuální a rozšířená realita nyní rozhodně není v popředí zájmu autorů aplikací automatizačních systémů. Doba virtuální reality pravděpodobně brzy přijde i sem. Jen nevíme kdy a v jaké podobě. Kdo ale používá programové prostředí Control Web, může s virtuální realitou začít již nyní. (více...)
Časování aplikací v systému Control Web 8
 V Control Webu 8 přichází pravděpodobně největší změna v časování přístrojů od samotného vzniku systému Control Web, případně Control Panel. Čekání přístrojů na dokončení komunikace datových elementů je nyní neblokující. To znamená, že pokud přístroj čeká na dokončení komunikace, ostatní přístroje mohou pracovat dál. (více...)
Kamerové vidění pro robota - ukázka efektivity řešení v prostředí systému Control Web
 Tento systém není nijak složitý ani rozsáhlý, ale výborně demonstruje rozsah funkčnosti a především efektivitu a eleganci řešení současných požadavků při digitalizaci výroby prostřednictvím programového prostředí Control Web. (více...)
Control Web s podporou CMOS kamer DataCam
 Update systému Control Web verze 8.0.23 přináší kromě obvyklých oprav a zdokonalení jednu podstatnou novinku. V systému je, počínaje touto verzí, zahrnuta podpora rychlých kamer DataCam s CMOS obrazovými senzory. (více...)
Přehled uvolněných verzí systému Control Web 8
 Každá verze systému Control Web je po dobu své aktivní existence udržována prostřednictvím aktualizací produktu. Tyto aktualizace například přizpůsobují produkt změnám v nových verzích operačních systémů, rozšiřují funkce jednotlivých komponent a také odstraňují potenciální problémy, zjištěné v průběhu životnosti produktu. (více...)
Software je klíčem k digitalizaci a chytré výrobě
 Na dodavatele zakázkových řešení pro průmyslovou výrobu jsou kladeny stále vyšší nároky. Automatizační systémy již nemohou být izolovanými zařízeními, ale je nutno je propojit s celým informačním systémem chytré výroby. Autoři aplikací se tak musí orientovat ve spoustě softwarových technologií a aplikačních rozhraní. Pro splnění všech současných i budoucích požadavků může být dobrým pomocníkem programové prostředí Control Web. (více...)
Operační systém Windows 10 v průmyslové automatizaci
 Často zde popisujeme bohaté možnosti programového prostředí Control Web a průmyslového počítačového systému DataLab pro tvorbu aplikací v oblasti průmyslové automatizace. Výsledná kvalita zakázkového automatizačního systému je však velmi závislá na vlastnostech použitého operačního systému. A právě v této oblasti mezi aplikačními inženýry panuje zmatek a šíří se hodně nepřesných informací. (více...)
Licence pro Control Web 8
 Licenční systém byl v nové verzi značně zjednodušen. Velká řada uživatelů je však na starší — složitější systém zvyklá a v licencích pro Control Web 8 se nevyznají. Přinášíme jednoduchý popis, jak se v licenčním systému pro Control Web 8 neztratit. (více...)
Control Web - ten pravý software pro Průmysl 4.0
 Programový systém Control Web je díky svým komunikačním, databázovým a grafickým schopnostem výborným nástrojem pro zapojení všech strojů a výrobních zařízení do jednotné sítě. A díky strojírenské firmě TAJMAC-ZPS byl náš produkt k vidění na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. (více...)
Proč máme tak rádi starý software?
 Letní zamyšlení. (více...)
Vytváříme dobré aplikace - vykreslovače grafiky v programovém prostředí Control Web
 Vykreslovače grafiky nám vymožňují vybrat si, jaké grafické programové rozhraní operačního systému bude použito pro zobrazování virtuálních přístrojů. (více...)
Control Web verze 8 — začátek distribuce nového systému!
 Používejte novou verzi systému Control Web 8. Budete mít k dispozici spoustu nových možností. Systém si můžete stáhnout a zdarma vyvíjet své aplikace. Instalovat zdarma můžete nejen veškeré ovladače, ale také systém strojového vidění VisionLab. (více...)
Uvolněna druhá beta verze systému Control Web 8
 Vyzkoušejte novou verzi systému Control Web 8. Ke stažení je k dispozici anglická, 32 bitová, vývojová verze a runtime. (více...)
12 důvodů, proč používat Control Web
 „Je velmi jednoduché něco zkomplikovat, zato bývá značně komplikované něco zjednodušit.“ Murphyho zákon (více...)
Co dělat, když je aplikace příliš náročná na čas
 Každý autor aplikací v prostředí Control Web se alespoň jednou setkal s chybou „Aplikace je příliš náročná na čas“. Co tato chyba vlastně znamená? Jak zjistit, která část aplikace způsobuje zatížení aplikace? Jak aplikaci upravit, aby tato situace již nenastávala? S těmito dotazy se na nás zákazníci často obracejí. V následujícím článku se na tyto otázky pokusíme odpovědět. (více...)
64 bitová verze systému Control Web je zde
 „64 bitů“ je marketingové heslo mezi mobilními telefony a tablety, ale ve světě PC je už docela běžné. Přesto, že 64 bitové systémy jsou k dispozici už řadu let, zejména v poslední době jsou na nových počítačích 32 bitové verze na ústupu a 64 bitové verze naprosto převládají. Všeobecné porozumění co to vlastně znamená je ale kupodivu na velice nízké úrovni a zejména matoucí je skutečnost, že 64 bitový operační systém si (naštěstí) perfektně rozumí s 32 bitovými aplikacemi. Odpovědi na otázky, jako například jakou verzi ovladače (32 bitovou nebo 64 bitovou) zvolit, tak vyžaduje porozumění několika skutečnostem. (více...)
Vykreslování písma v OpenGL grafických kontextech
 Přesné, ostré a kvalitně vykreslené písmo již dávno považujeme za naprostou samozřejmost. Máme jej všude kolem sebe na obrazovkách svých telefonů a počítačů a jsme na něj zvyklí. Proč se tím tedy nyní zabývat. Nový update systému Control Web přináší v OpenGL vykreslovacích kontextech změnu ve vykreslování fontů. Někdo ti toho možná ani nevšimne, pro někoho ale může být tato nová technologie dost podstatná. Řeší totiž vykreslování při libovolné změně velikosti a proporcí panelů s udržením maximální ostrosti a pixelové přesnosti písma. (více...)
Nebojme se čtvrté průmyslové revoluce
 Nemusíme se bát především proto, že se o žádnou revoluci nejedná. Nenastává žádná skoková změna, to jen novináři tak rádi naskakují na novou módní vlnu. Vše, o čem se nyní hovoří jako o Průmyslu 4.0 se zde již velmi dlouho postupně rozvíjí a zdokonaluje. (více...)
FMI driver pro Control Web
 Tento ovladač je k dispozici zdarma a umožňuje aplikacím v prostředí systému Control Web využívat simulační modely vytvořené v jazyce Modelica. (více...)

1/2
« 1 2 »
 
 | O společnosti | Produkty | Podpora | Stažení software | Stažení dokumentů | 
Moravské přístroje, a.s., Masarykova 1148, Zlín-Malenovice, 76302