Moravian instruments
Vyhledávání
Hlavní menu
Hlavní stránka
O společnosti
Stažení software
Stažení dokumentů
Produkty
Programový systém Control Web
Strojové vidění VisionLab
Kamery DataCam a  osvětlovače DataLight
Průmyslový počítačový systém DataLab
Vědecké kamery
Speciální technika
Ceník
Aktivace produktů
Služby
Školení
Zakázková řešení
Podpora
Volba kamery a objektivu pro Strojové vidění
Control Web - Ukázkové aplikace


Hlavní stránkaControl Web - Ukázkové aplikace

Komunikace (kanály, ovladače, síťové aplikace, web server)
 Control Web je připravený na snadnou tvorbu aplikací, které komunikují s různými typy zařízení. V Control Webu je také výborná podpora tvorby rozsáhlých síťových aplikací a součástí každé aplikace může být web server. V tomto článku najdete příklady a ukázky vysvětlující různé způsoby komunikace.

Komunikace s periferiemi - ovladače

Ovladače a kanály

V systému Control Web se pro připojení zařízení používají takzvané ovladače. Některé ovladače jsou součástí instalace systému. Některé je potřeba doinstalovat. Základní princip práce s ovladači najdete v článku zde.

Kompletní seznam ovladačů, včetně jejich dokumentace najdete zde.

Control Web a OPC

OPC je dnes v průmyslové automatizaci jedno z nejpoužívanějších programových komunikačních rozhraní. Díky standardizaci umožňuje snadnou komunikaci mezi produkty různých výrobců.

Starší varianta označovaná jako OPC Clasic je podporovaná ovladačem OPC Klient.

Novější varianta OPC UA (Unified Architecture) je podporována ovladačem OPC UA Klient.

Komunikace se vstupně výstupní jednotkou DataLab

Aby si mohl každý uživatel vyzkoušet komunikace, práci s kanály a nastavení parametrů ovladače, připravili jsem jednotku DataLab a umístili ji na veřejnou IP adresu. V ukázkové aplikaci si můžete komunikaci vyzkoušet.

Kompletní popis jak se taková aplikace vytváří najdete v následujícím článku.

Práce s Microsoft Excelem

Součástí instalace systému Control web 8 je ovladač pro komunikaci s Microsoft Ecelem. Ovladač umožňuje pracovat z aplikace systému Control Web s tabulkami Microsoft Excel. Ovladač pro práci s tabulkami používá aplikaci Microsoft Excel, proto vyžaduje nainstalovaný Microsoft Excel minimálně verze 2007. Excel je při práci s tabulkou spuštěný jako samostatný proces, může být viditelný nebo skrytý.

Ukázkovou aplikaci můžete stáhnout zde.

Podrobný popis ovladače najdete zde.

Control Web jako webový server

Pokud do aplikace vložíte přístroj httpd, bude součástí běžící aplikace HTTP nebo také HTTPS server. V následujících jednoduchých příkladech ukážeme některé jeho základní možnosti.

Zobrazení proměnných

Web server může do připraveného HTML dokumentu vkládat hodnoty proměnných z aplikace.

Zobrazení přístrojů

Aktuální vzhled libovolného přístroje v aplikaci je možné zobrazit ve webovém prohlížeči. Přístroj httpd (web server) umí na vyžádání vykresli libovolný přístroj do paměti, vytvořit obrázek a ten poslat klientovi.

Dynamické generování HTML dokumentu

HTML dokumenty je možné při každém požadavku dynamicky generovat procedurou v aplikaci.

Přístup k archivovaným datům systému Control Web z Webu

Prostřednictvím webového serveru je možné zobrazovat archivované data například ve formě grafů.

Kompletní popis jak se taková aplikace vytváří najdete v následujícím článku.

Nebojme se knihoven
 Nejdůležitějším cílem při návrhu systému Control Web bylo zjednodušit a zrychlit práci tvůrcům aplikací. Hlavní novinkou, která bude mít velký vliv na efektivitu práce, jsou aplikační knihovny a předlohy přístrojů. V tomto článku se budeme věnovat knihovnám. Na jednoduchých příkladech si ukážeme, jak se knihovny používají, co všechno umí a jaké jsou nástrahy jejich používání. (více...)
Zálohované aplikace - s datovými sekcemi to jde snadno
 Díky novým vlastnostem systému Control Web 5 již není nutné zálohované aplikace složitě programovat a používat speciální serverové operační systémy. Vystačíte si „pouze“ s klasickým operačním systémem pro pracovní stanice a systémem Control Web 5. (více...)
Control Web jako OPC server
 OPC servery jsou v dnešní době jedním z nejrozšířenějších prostředků komunikace s periferiemi v průmyslové automatizaci. Často však bývají pro svoji snadnou dostupnost využívány také k předávání dat mezi různými vrstvami vizualizačních nebo řídicích systémů. Pro systém Control Web je k dispozici OPC klient, který umožňuje získávat data z libovolného OPC serveru. Díky novému produktu OPC server pro ovladače systému Control Web je nyní možné zpřístupnit data aplikací v systému Control Web prostřednictvím rozhraní OPC. Tedy zpřístupnit data aplikace tak, aby je mohli číst nebo zapisovat OPC klienti. V tomto článku popíšeme základní principy zpřístupnění dat a na jednoduchém příkladu si ukážeme konfiguraci celého systému. (více...)
Datové sekce – silný nástroj pro distribuovaná data
 Nedělejme síťové distribuované aplikace postaru! Mechanismy výměny a správy dat rozptýlených v počítačových sítích, které se dříve musely v aplikacích docela promyšleně programovat, jsou nyní okamžitě a s veškerým komfortem k dispozici. (více...)
 
 | O společnosti | Produkty | Podpora | Stažení software | Stažení dokumentů | 
Moravské přístroje, a.s., Masarykova 1148, Zlín-Malenovice, 76302