Moravian instruments
Vyhledávání
Hlavní menu
Hlavní stránka
O společnosti
Stažení software
Stažení dokumentů
Produkty
Control Web
Strojové vidění VisionLab
Kamery DataCam a osvětlovače DataLight
Průmyslový počítačový systém DataLab
Vědecké kamery
Speciální technika
Ceník
Aktivace produktů
Služby
Školení
Zakázková řešení
Podpora
Volba kamery a objektivu pro Strojové vidění
Control Web - Ukázkové aplikace


1
2
3
4
5
Jednotky DataLab pro průmyslový Internet věcí.(více...)
Nový virtuální přístroj battery
 Potřebujete ve vašich aplikacích zobrazovat stav baterie? Pak jistě uvítáte nový virtuální přístroj battery. (více...)
Rozšíření počtu vzhledů přístrojů switch a indicator v aktualizaci systému Control Web
 Některé aktualizace programového systému Control Web přinášejí i rozšíření funkčnosti a zvýšení pohodlí pro uživatele. (více...)
Moravské přístroje na veletrhu Amper 2023
 Tak opět po roce jsme vystavovali na veletrhu Amper, již v obvyklém termínu na konci března. (více...)
Kybernetická bezpečnost a systém přístupových oprávnění v systému Control Web
 Kybernetická bezpečnost a zabezpečení aplikací patří k aktuálním tématům. Následující článek popisuje řešení této problematiky v systému Control Web. (více...)
Grafika v panelech systému Control Web
 Jaký typ panelu mám ve své aplikaci použít? Co jsou to vykreslovače grafiky a jak jejich volba ovlivní moji aplikaci? Není sice bezpodmínečně nutné se těmito otázkami zabývat, velmi dobrou aplikaci lze vytvořit i bez toho, ale možnosti zlepšení vzhledu a zvýšení grafického výkonu za to občas stojí. Zdá se, že tady ani není nad čím přemýšlet, tvorba téměř každé aplikace začíná tak, že z palety vytáhneme panel a začneme do něj vkládat přístroje ... (více...)
Rozšířená kybernetická bezpečnost v automatizaci a digitalizaci
 Množství kybernetických útoků na infrastrukturu státu i výrobní závody trvale narůstá. Přitom obrana před napadením je v těchto provozech, vzhledem k jejich obvyklému širokému rozptýlení ve velkém prostoru, často mnohem složitější než je tomu u klasických datových center. Pro zajištění silných bezpečnostních standardů a vysoké odolnosti proti kybernetickým útokům vám může velmi pomoci programový systém Control Web. (více...)
Používejte v systému Control Web moderní vykreslovací režimy
 Moderní vykreslovací režimy v systému Control Web nabízí krásnou grafiku optimalizovanou pro moderní grafické karty. Nepoužívejte zastaralý vykreslovací režim GDI, který je nejen pomalejší, ale také ošklivější. (více...)
Rozšíření funkčnosti v aktualizacích systému Control Web - nové principy údržby a rozvoje systému
 Programový systém Control Web je udržován prostřednictvím aktualizací, které jsou k dispozici ke stažení na našem www serveru a na jejichž nové verze vás nainstalované vývojové prostředí upozorňuje. Tyto aktualizace obvykle opravují nalezené chyby a občas přinášely i drobná rozšíření a zlepšení. Počínaje verzí 8.0.68 budou aktualizace obsahovat i rozsáhlejší rozšíření a zdokonalení systému. Vždy ale bude přísně dodržována kompatibilita s existujícími aplikacemi. (více...)
Veletrh Amper 2022 - po třech letech vynucené pauzy konečně opět v Brně
 Líbilo se nám po tak dlouhé době být opět v Brně a na Výstavišti mezi technologickými společnostmi. Tento veletrh měl pro nás i symbolickou hodnotu návratu k normálnosti. (více...)
Nová verze ovladače OPC UA
 OPC Unified Architecture (OPC UA) je univerzálním standardem pro komunikaci a sdílení dat mezi různými zařízeními od různých výrobců vytvořený organizací OPC Foundation. Vzhledem ke své obecnosti a platformové nezávislosti se OPC UA pravděpodobně stane důležitým komunikačním standardem v průmyslu 4.0 a Internetu věcí (IoT Internet of Things). (více...)
Detekce vzorů v binárních obrazech s podporou GPU
 Spolehlivý krok pro detekci obrazových vzorů, který pro dosahování překvapivé výkonnosti využívá programovatelný grafický procesor, je v systému strojového vidění VisionLab již řadu let. Tento krok, byť je koncipován pro obrazy s jasovou škálou, překvapivě dobře funguje i pro binární obrazy. Nyní je navíc k dispozici krok, který je navržen speciálně pro binární (černobílé) obrazy. (více...)
Pozor na MySQL Connector 8.0.28
 MySQL Connector 8.0.28 obsahuje chybu, která neumožňuje jeho spolupráci s Control Webem (více...)
Krok strojového vidění pro čtení čárových kódů s podporou GPU
 Čtení čárových kódů je samozřejmou součástí prakticky všech systémů strojového vidění, a stejně tak tomu je u systému VisionLab. Nový krok ale poskytuje něco navíc. Může být užitečný v případech, kdy se v obraze vyskytuje na nejrůznějším pozadí více čárových kódů ve více velikostech, ve více pozicích a rotacích. (více...)
Control Web 8 rozšířen o možnost registrace a aktivace z příkazové řádky
 Pokud instalujeme Control Web na větší množství počítačů, oceníme možnost zadat z příkazové řádky licenci a automaticky provést také aktivaci (komunikaci s aktivačním serverem). (více...)
Několik zlepšení v aktualizaci systému Control Web
 Kdo vyvíjí software, ten se nikdy nenudí - neustále je co zlepšovat. (více...)
Možnosti vykreslování animovaných 3D modelů v prostředí systému Control Web
 Předností popisované metody je vysoký výkon a efektivita plynoucí z faktu, že veškerá data pro animované fáze jsou trvale uložena v grafické paměti. Aplikace je vytvořena pro použití ve vědě a výzkumu, ale řešení animace modelů ve 3D scéně se může hodit i pro průmyslovou automatizaci a digitalizaci výroby. (více...)
Jak na digitalizaci
 Několik zkušeností a tipů z praxe pro efektivní a bezpečná řešení. (více...)
Control Web 8 - nový přístroj db_form zjednodušuje vytváření formulářů a receptur
 Potřebujete editovat data uložená v databázových tabulkách nebo zadávat receptury uložené na SQL serveru? Pak vás jistě potěší nový přístroj db_form. (více...)
Control Web 8 - Jak zjistit stav baterie notebooku
 Příklad ukazuje, jak využít funkcí PowerShellu pro získání systémových informací - v tomto případě zjištění stavu baterie (více...)
Schopnosti prostředí Control Web ve vysoce náročných aplikacích rozšířené reality
 Je zřejmé, že popisované schopnosti v mnoha aplikacích v průmyslové automatizaci uplatnění nenajdou, ale i jako pouhá technická zajímavost dokumentují výkon a rozsah možností systému Control Web při tvorbě aplikací. (více...)
Control Web 8 byl rozšířen o možnost časování přístrojů dle požadavků webové aplikace
 Systém Control Web 8 byl od update 56 doplněn o možnost aktivovat přístroje z generované webové aplikace podle vybraného panelu. (více...)
Aplikace jako služba operačního systému
 V systému Control Web je možné spouštět aplikace jako službu operačního systému. Kdy je vhodné aplikace spustit jako službu? Jaké aplikace je možné spustit jako službu? Jaká jsou omezení a možnosti? Vše si vysvětlíme v následujícím článku. (více...)
Několik ukázkových aplikací, jak použít virtuální a rozšířenou realitu
 Zařadit do aplikace virtuální nebo rozšířenou realitu není příliš obtížné. I tak je ale dobré vidět, jak je 3D scéna prostřednictvím datových elementů typu data propojená s virtuálními přistroji rozhraní. Scéna do takového elementu zapisuje svůj vykreslený obraz a naopak z jiného čte informace o pozici hlavy, prostorových ovladačů i rukou uživatele. Pro zjednodušení začátků a rychlejší pochopení základních principů se může hodit několik ukázek. (více...)
Problém s tiskem obrázků po aktualizaci pro Windows 10 - doplněno
 Aktualizace operačního systému Windows 10 s označením KB5000802 způsobuje problémy s tiskem obrázků (více...)
Virtuální a rozšířená realita v aplikacích systému Control Web
 Někdo považuje virtuální a rozšířenou realitu za budoucnost automatizace a digitalizace, někdo je naopak skeptický. Ať už se vše bude vyvíjet jakkoliv, se systémem Control Web budete připraveni. V tomto prostředí lze vytvořit aplikaci pro virtuální i rozšířenou realitu velice snadno. Pro tvorbu stereoskopického obrazu pro náhlavní sady se využívá virtuální přístroj 3D scény, se kterým je většina uživatelů dobře seznámena. Použití této atraktivní a v odborném tisku často popisované technologie je v prostředí systému Control Web jednoduché, dokonce ji lze použít jen jako rozšiřující prvek stávajících aplikací. Podívejme se na přednosti i problémy těchto technologií pohledem vývojářů, kteří strávili s brýlemi Hololens 2 na hlavě nemalý čas. (více...)
Vícejazyčné aplikace v systému Control Web
 Vícejazyčné aplikace bylo možné programově v systému Control Web realizovat vždy. Control Web 8 však přináší komfortní a jednoduchou práci s vícejazyčnými aplikacemi. (více...)
Řešení pro efektivní a bezpečnou digitalizaci průmyslové výroby
 Rozhovor pro magazím Svět průmyslu. (více...)
Jednotky DataLab můžete připojit k jakémukoliv systému
 Vestavěný protokol Modbus TCP rozšiřuje možnosti jednotek průmyslových vstupů a výstupů DataLab. (více...)
Control Web – neomezený prostor pro aplikace
 U dnešních automatizačních systémů je vyžadováno propojení s celým informačním systémem chytré výroby a přitom musí být maximálně odolné proti kybernetickému napadení. Pro splnění všech současných i budoucích požadavků na digitalizaci výroby může být dobrým pomocníkem programové prostředí Control Web. (více...)
Hledání obrazových vzorů v binárním černobílém obraze - zajímavá aplikace systému VisionLab
 Obecně platí, že hledání obrazových vzorů pomocí normalizované křížové korelace je hodně náročné na výkon počítače. A požadavky na výpočetní výkon ještě dále významně rostou s potřebou hledat vzory v různých měřítcích velikosti a v různých natočeních. A máme-li hledat obrazové vzory v binárním obraze, není to, jak by se mohlo při prvním nahlédnutí zdát, zjednodušením, ale spíše komplikací. Uvedená aplikace, která tuto problematiku úspěšně řeší, může být inspirací pro autory, kteří jsou nebo budou postavení před podobná zadání. (více...)

1/3
« 1 2 3 »
 
 | O společnosti | Produkty | Podpora | Stažení software | Stažení dokumentů | 
Moravské přístroje, a.s., Masarykova 1148, Zlín-Malenovice, 76302