O společnostiProduktyObchodPodpora
Moravské přístroje
Hlavní stránka
O společnosti
Stažení software
Stažení dokumentů
Produkty
Control Web
Strojové vidění VisionLab
Kamery DataCam a osvětlovače DataLight
Průmyslový počítačový systém DataLab
Vědecké kamery
Speciální technika
Ceník
Aktivace produktů
Služby
Školení
Zakázková řešení
Podpora
Volba kamery a objektivu pro Strojové vidění
Control Web - Ukázkové aplikace

Hlavní stránkaProduktyProgramový systém Control Web

Control Web runtime verze
Runtime verze vyžaduje aplikaci ve formátu '.cwx', připravenou ve vývojové verzi. Tento formát není textový, ale obsahuje přeloženou podobu aplikace. Aplikaci běžící v runtime verzi tak není možné žádným způsobem modifikovat ani získat její zdrojovou podobu. Tím jsou chráněny investice aplikačních firem do vývoje aplikací.

Ačkoliv je možné jakoukoliv aplikaci provozovat i ve vývojové verzi, runtime verze nemusí zachovat možnost editace aplikace po jejím zastavení (jako je tomu ve vývojové verzi). Z tohoto důvodu dokáže runtime veze spustit stejnou aplikaci rychleji a s menšími nároky na paměť. Tento rozdíl není nijak dramatický, v závislosti na typu aplikace ale může být podstatný.

Runtime verze nemá žádnou vizuální podobu. Autorovi aplikace není nuceno žádné „hlavní okno“, které by v titulku obsahovalo název produktu a případně jméno aplikace. Vizuální podoba aplikace je výhradně záležitostí jejího autora. Je možné vytvořit aplikaci jako řadu panelů zabírajících celou obrazovku či jako řadu oken volně posouvatelných na ploše spolu s okny ostatních aplikací.

Jedinou výjimkou je přítomnost ikony systému Control Web v liště pro přepínání úloh. Kliknutím na tuto ikonu lze otevřít menu, pomocí něhož lze běžící aplikaci zastavit (samozřejmě pokud na to má právě přihlášený uživatel oprávnění), otevřít okno "O produktu" zobrazující verzi systému apod.

Ikona systému Control Web v liště pro přepínání úloh s otevřeným menu

Runtime verze systému je dodávána ve dvou podobách:

  • Standardní runtime verze schopná práce na jediném počítači a taktéž vybavená možnostmi sdílení dat po síti obvyklých u předchozích verzí systému — např. prostřednictvím sítového ovladače apod. Součástí této verze jsou také všechny virtuální přístroje, včetně WWW serveru httpd, přístroje sql pro přístup k SQL databázím apod.

  • Runtime pro síťové aplikace, umožňující mimo všech vlastností standardní verze použít synchronizovaných a vzdálených datových sekcí. Tato verze runtime dovoluje vytvořit nároční distribuované peer-to-peer či client-server aplikace.

 
 | O společnosti | Produkty | Podpora | Stažení software | Stažení dokumentů | 
Moravské přístroje, a.s., Masarykova 1148, Zlín-Malenovice, 76302