Moravian instruments
Vyhledávání
Hlavní menu
Hlavní stránka
O společnosti
Stažení software
Stažení dokumentů
Produkty
Programový systém Control Web
Strojové vidění VisionLab
Kamery DataCam a  osvětlovače DataLight
Průmyslový počítačový systém DataLab
Vědecké kamery
Speciální technika
Ceník
Aktivace produktů
Služby
Školení
Zakázková řešení
Podpora
Volba kamery a objektivu pro Strojové vidění
Control Web - Ukázkové aplikace


Hlavní stránkaProduktyProgramový systém Control WebČlánky

Control Web v moderní tramvaji ŠKODA 14 T
 Moderní nízkopodlažní tramvaj Škoda 14T s designem Porsche již nějakou dobu budí zaslouženou pozornost v pražských ulicích. Jak se na moderní stroj sluší, je hlavním přístrojem v kabině řidiče multifunkční zobrazovač s barevnou obrazovkou. Základem tohoto přístroje je programový systém Control Web.

Vozidlo 14 T je jednosměrná, nízkopodlažní tramvaj. Skládá se z pěti článků, které jsou vzájemně spojeny klouby. Pro bezpečný přechod mezi články je použito přechodových měchů. Toto řešení nabízí vyšší přepravní kapacitu a větší komfort. Pro konstrukci vozidla jsou použity moderní technologie a konstrukční řešení, které zajišťují zvýšenou spolehlivost. Moderní design vozidla navrhlo studio Porsche Design.

Zobrazovací panel v kabině řidiče

Zobrazovací panel v kabině řidiče

Tramvaj Škoda 14Tv centru Prahy

Tramvaj Škoda 14Tv centru Prahy

Do provozu s cestujícími zasáhl vůz Škoda 14T ev. č. 9111 poprvé v sobotu 28. ledna 2006, kdy byl nasazen na 6. pořadí linky 3. Do roku 2007 má být dodáno dvacet tramvají typu Škoda 14T a v následujících letech na základě opce dalších 40 vozů.

Vozidlo 14 T je vybaveno třemi hnacími podvozky. Tři trakční podvozky zabezpečují požadované dynamické, jízdní a brzdové vlastnosti vozidla ve všech jízdních režimech a při všech povětrnostních podmínkách; a to na stoupáních a spádech až do 85 ‰. Nízká část podlahy prázdného vozidla je ve výšce 350 mm nad temenem kolejnice, rozdíl mezi nízkou a zvýšenou částí podlahy činí pouze jediný schod. Užitečná plocha nízkopodlažní časti podlahy (tj. výška podlahy 350 mm nad TK.) představuje 50 % celkové užitné plochy vozidla. Tramvaj ŠKODA 14 T je pro rychlý nástup a výstup cestujících vybavena čtveřicí dvoukřídlých dveří a jedněmi jednokřídlými. Další jednokřídlé dveře na předku vozidla slouží pro oddělený nástup řidiče. Nástupní hrana dveří ve výšce 350 mm nad temenem koleje umožňuje snadný nástup cestujících do vozidla, jak z nástupních ostrůvků tak přímo ze silnice. Maximální pozornost je věnována nastupování a vystupování osob se sníženou pohyblivostí. Pro tento případ jsou první dvoukřídlé dveře vybaveny elektromechanickou výsuvnou nájezdovou plošinou pro vozíky invalidních cestujících.

Hlavní obrazovka a její denní mód ...

Hlavní obrazovka a její denní mód ...

... a noční mód zobrazování

... a noční mód zobrazování

Dvě generace

Dvě generace

Tramvaj vypadá opravdu elegantně

Tramvaj vypadá opravdu elegantně

Tramvaj ŠKODA 14 T je vybavena moderním trakčním pohonem. Dvojici paralelně spojených asynchronních trakčních motorů hnacího podvozku napájí vždy jeden trakční měnič se vzduchem chlazenými IGBT moduly. Pomocné spotřeby 3 x 400 V, 50 Hz jsou napájeny ze dvou pomocných měničů v IGBT technice s galvanickým oddělením třífázových výstupů. Většina komponentů elektrické výzbroje je umístěna v kompaktních kontejnerech na střeše tramvaje. Tramvaj je vybavena elektrohydraulickou střadačovou brzdou a elektromagnetickou kolejnicovou brzdou; hlavní provozní brzdou je elektrodynamická brzda, díky které je možné získanou energie rekuperovat do troleje, případně mařit v brzdovém odporníku. V základním provedení pro společnost Dopravní podnik hl. m. Prahy jsou tramvaje vybaveny vnitřním kamerovým systémem (CCTV), oddělenou a klimatizovanou kabinou řidiče, informačním systémem pro cestující a systémem Intercom.

Informace o tramvaji T14 pro tento článek jsme čerpali ze stránek http://prahamhd.vhd.cz/Tramvaje/14t.htm , jejichž autorem je pan Lukáš Vrobel.

Autorem programového vybavení je pan Jiří Langhammer ze společnosti Škoda Transportation s.r.o.

rc@mii.cz

 
 | O společnosti | Produkty | Podpora | Stažení software | Stažení dokumentů | 
Moravské přístroje, a.s., Masarykova 1148, Zlín-Malenovice, 76302