O společnostiProduktyObchodPodpora
Moravské přístroje
Hlavní stránka
O společnosti
Stažení software
Stažení dokumentů
Produkty
Control Web
Strojové vidění VisionLab
Kamery DataCam a osvětlovače DataLight
Průmyslový počítačový systém DataLab
Vědecké kamery
Speciální technika
Ceník
Aktivace produktů
Služby
Školení
Zakázková řešení
Podpora
Volba kamery a objektivu pro Strojové vidění
Control Web - Ukázkové aplikace

Hlavní stránkaProduktyPrůmyslový počítačový systém DataLab

DataLab PC/IO
 Přímo do skříně počítačů DataLab PC je možné zabudovat jednotku průmyslových vstupů/výstupů DataLab IO. Veškeré výhody jednotek DataLab IO (např. volnost konfigurace počtu a typů měřených a nastavovaných signálů zásuvnými moduly, rychlost komunikace, Plug and Play konfigurace apod.) jsou tak k dispozici přímo pro průmyslový počítač.

DataLab PC/IO je označení počítače DataLab PC se zabudovanou jednotkou DataLab IO. Od standardních počítačů DataLab PC se liší jen horním krytem, který tvoří mechanickou oporu pro I/O jednotku a zpřístupňuje svorkovnice jednotlivých modulů. Veškerá propojení I/O jednotky s počítačem (USB komunikace a napájení) jsou interní a není tedy nutná žádná další kabeláž. Ke komunikaci jsou využívány interní rozhranní a USB konektory na čelním panelu počítače nadále zůstávají k dispozici pro další periferie.

DataLab PC/IO

Jako DataLab PC/IO mohou být konfigurovány všechny typy počítačů DataLab PC. Technické specifikace jednotlivých typů jsou shodné a můžete je nalézt v popisu počítačů DataLab PC. Rovněž technické specifikace jednotek DataLab IO naleznete v jejich popisu.

Vzhledem k tomu že I/O jednotka zabírá místo u standardních počítačů vyhrazené pro pevný disk, je nutno požít konfiguraci počítače bez pevného disku. Operační systém tedy musí být zaváděn z Compact Flash (CF) karty a rovněž aplikace musí být umístěna na CF kartě. Těmto požadavkům zcela vyhovuje systém Windows XP Embedded, který nabízí plnou kopmatibilitu se systémem Windows XP Professional a navíc umožňuje nasazení v zabudovaných aplikacích (nevyžaduje k běhu pevný disk). Pod Windows XP Embedded mohou bez problémů běžet veškeré programy a ovladače pro systém Windows XP, tedy také Control Web Runtime.

Přítomnost jednotky DataLab IO v těle počítače ale nepředstavuje žádná další omezení. K DataLab PC/IO je možné zcela volně připojovat další I/O jednotky, průmyslové automaty a další zařízaní jako ke standardnímu PC. Ovladač jednotek DataLab IO pro systém Control Web je dodáván zdarma.

DataLab PC - Prohlášení o shodě
DataLab PC/IO 1604 
Průmyslový počítač DataLab PC/IO 1604 se čtyřjádrovým procesorem a CPU modulem jednotky DataLab IO4
DataLab IO/USB - Prohlášení o shodě
 
 | O společnosti | Produkty | Podpora | Stažení software | Stažení dokumentů | 
Moravské přístroje, a.s., Masarykova 1148, Zlín-Malenovice, 76302