Moravian instruments
Vyhledávání
Hlavní menu
Hlavní stránka
O společnosti
Stažení software
Stažení dokumentů
Produkty
Programový systém Control Web
Strojové vidění VisionLab
Kamery DataCam a  osvětlovače DataLight
Průmyslový počítačový systém DataLab
Vědecké kamery
Speciální technika
Ceník
Aktivace produktů
Služby
Školení
Zakázková řešení
Podpora
Volba kamery a objektivu pro Strojové vidění
Control Web - Ukázkové aplikace


Hlavní stránkaPodpora

Rady pro tvorbu aplikací
Rady pro tvorbu aplikací - změny velikosti obrazu v krocích strojového vidění u přístroje gl_camera
 Pravděpodobně jste během vývoje aplikace strojového vidění již zaznamenali, že při vložení některého z kroků, které mění velikost obrazu, se vám zobrazilo varování, že pro virtuální přístroj gl_camera není tento krok doporučen. Je to vskutku divné varování, které zaslouží bližší vysvětlení. (více...)
Rady pro tvorbu aplikací - připojení většího počtu USB kamer
 Při potřebě připojit větší počet kamer prostřednictvím rozhraní USB k jednomu počítači se obvykle neobejdeme bez doplnění počítače o další komunikační adaptéry. To by neměl být problém - asi si říkáte, co by bylo možno na tak jednoduché věci pokazit. (více...)
Rady pro tvorbu aplikací - příliš mnoho vykreslovacích kontextů
 3D virtuální přístroje poskytují kvalitu obrazu a působivé grafické efekty, které nejsou jiným způsobem vykreslování dosažitelné. V prostředí systému Control Web lze navíc libovolný prostorový virtuální přístroj vložit přímo do panelu, který je vykreslován pomocí GDI vykreslovače. Takové použití 3D přístrojů se přímo nabízí - stačí patřičný přístroj vytáhnout z palety. Vše funguje a vypadá hezky, ale i zde lze zcela bezpracně hodně ušetřit a udělat svou aplikaci efektivnější. (více...)
Rady pro tvorbu aplikací - všímejte si chybových hlášek
 Překvapivě mnoho zakázkových aplikací, které jsou s námi konzultovány, generuje při svém běhu různé varovné i chybové hlášky. Všímejte si jich prosím. Oprava problémů bývá většinou velmi snadná a zlepšení stojí za to. (více...)
Rady pro tvorbu aplikací - o důležitosti technické podpory
 Za těch mnoho let, co si programové prostředí Control Web udržuje vzestupnou kompatibilitu pro své aplikace, již bylo vytvořeno mnoho aplikací, které jsou dodnes udržovány a stále rozšiřovány a zdokonalovány. Často se jedná o značně rozsáhlá a impozantní díla, kterým museli jejich autoři věnovat mnoho měsíců i let vývoje. Není výjimkou, že se projekty skládají v mnoha desítek programových modulů, obsahují několik webových serverů, pracují z rozsáhlými SQL databázemi, prostřednictvím ovladačů komunikují s mnoha externími zařízeními, vizualizační grafika využívá několik monitorů s vysokým rozlišením atd. Na základě zkušeností s takovými aplikacemi bychom rádi postupně uveřejňovali tipy pro programátory, jak efektivně řešit standardní a opakující se programové konstrukce a naopak čeho je při vývoji aplikací dobré se vyvarovat. Tyto mohutné aplikace kladou velmi vysoké nároky na kvalitu programového prostředí Control Web. Proto začneme u sebe. (více...)
Vytváříme dobré aplikace - vykreslovače grafiky v programovém prostředí Control Web
 Vykreslovače grafiky nám vymožňují vybrat si, jaké grafické programové rozhraní operačního systému bude použito pro zobrazování virtuálních přístrojů. (více...)
Co dělat, když je aplikace příliš náročná na čas
 Každý autor aplikací v prostředí Control Web se alespoň jednou setkal s chybou „Aplikace je příliš náročná na čas“. Co tato chyba vlastně znamená? Jak zjistit, která část aplikace způsobuje zatížení aplikace? Jak aplikaci upravit, aby tato situace již nenastávala? S těmito dotazy se na nás zákazníci často obracejí. V následujícím článku se na tyto otázky pokusíme odpovědět. (více...)
Control Web místo pracovní plochy operačního systému
 V průmyslovém prostředí bývá častým požadavkem, aby na operátorském pracovišti, kde běží aplikace v systému Control Web nebylo možné spouštět žádné jiné aplikace, přepínat se mezi aplikacemi nebo pracovat se soubory na disku. V ideálním případě by na počítači běžela pouze operátorská aplikace. Lišta se spuštěnými aplikacemi, tlačítko start a plocha s ikonami by vůbec nebyly vidět. V tomto článku si ukážeme postup, jak toho dosáhnout. (více...)
Nebojme se knihoven
 Nejdůležitějším cílem při návrhu systému Control Web bylo zjednodušit a zrychlit práci tvůrcům aplikací. Hlavní novinkou, která bude mít velký vliv na efektivitu práce, jsou aplikační knihovny a předlohy přístrojů. V tomto článku se budeme věnovat knihovnám. Na jednoduchých příkladech si ukážeme, jak se knihovny používají, co všechno umí a jaké jsou nástrahy jejich používání. (více...)
Zálohované aplikace - s datovými sekcemi to jde snadno
 Díky novým vlastnostem systému Control Web 5 již není nutné zálohované aplikace složitě programovat a používat speciální serverové operační systémy. Vystačíte si „pouze“ s klasickým operačním systémem pro pracovní stanice a systémem Control Web 5. (více...)
Datové sekce – silný nástroj pro distribuovaná data
 Nedělejme síťové distribuované aplikace postaru! Mechanismy výměny a správy dat rozptýlených v počítačových sítích, které se dříve musely v aplikacích docela promyšleně programovat, jsou nyní okamžitě a s veškerým komfortem k dispozici. (více...)
 
 | O společnosti | Produkty | Podpora | Stažení software | Stažení dokumentů | 
Moravské přístroje, a.s., Masarykova 1148, Zlín-Malenovice, 76302