O společnostiProduktyObchodPodpora
Moravské přístroje
Hlavní stránka
O společnosti
Stažení software
Stažení dokumentů
Produkty
Control Web
Strojové vidění VisionLab
Kamery DataCam a osvětlovače DataLight
Průmyslový počítačový systém DataLab
Vědecké kamery
Speciální technika
Ceník
Aktivace produktů
Služby
Školení
Zakázková řešení
Podpora
Volba kamery a objektivu pro Strojové vidění
Control Web - Ukázkové aplikace

Hlavní stránkaNovinky

Licence pro Control Web 8
 Licenční systém byl v nové verzi značně zjednodušen. Velká řada uživatelů je však na starší — složitější systém zvyklá a v licencích pro Control Web 8 se nevyznají. Přinášíme jednoduchý popis, jak se v licenčním systému pro Control Web 8 neztratit.

Základní princip je velice jednoduchý:

  • Ve všech verzích systému Control Web 8 bez licence (vývojová, runtime, network runtime, express runtime) běží aplikace 30 minut.

  • Editace aplikace ve vývojové verzi nevyžaduje žádnou licenci. Je možné používat libovolný ovladač nebo VisionLab, na nic není potřeba licence.

Poznámka:

V předchozích verzích systému Control Web byla pro editaci aplikace se systémem strojového vidění VisionLab potřebná licence na VisionLab. V Control Webu 8 je možné editovat aplikace strojového vidění zadarmo.

Start a běh aplikace

Pro trvalý běh aplikace je potřeba:

  • Control Web 8 - Licence pro běh aplikace

  • licence pro všechny použité ovladače případně pro VisionLab.

Při startu aplikace systém vytvoří seznam použitých komponent. Pokud je ke všem dostupná platná licence, aplikace poběží bez omezení.

Pokud k jakékoliv komponentě licence není k dispozici, nebo není platná (například díky expiraci), běh aplikace bude omezen na 30 minut. Uživatel je o tom informován jednak "bublinou" operačního systému a také zápisem v systémovém log souboru.

Pokud je v systému zadána licence na Control Web Express a spouštěná aplikace používá přístroje, které nejsou v Express verzi k dispozici. Aplikace bude spuštěná jako by bez licence (express licence není pro tuto aplikaci platná) a poběží 30 minut. Obdobná situace nastane pokud bude síťová aplikace spouštěná s licencí na ne-síťový runtime.

Licence musí být k dispozici po celou dobu běhu. Například pokud je licence na USB klíči, musí být klíč po celou dobu běhu připojený. Za běhu aplikace není možné měnit nebo doplňovat licence. Pokud byla aplikace spuštěna na 30 minut. Není již možné v průběhu běhu aplikace doplnit licenci a prodloužit běh. Aplikaci musí být po doplnění licence znovu spuštěna.

Poznámka:

Control Web 8 umožňuje otestovat komunikaci s ovladačem bez licence ovladače. Instalaci ovladače i systému Control Web 8 jednoduše stáhnete z webu a můžete ihned zkoušet.

 
 | O společnosti | Produkty | Podpora | Stažení software | Stažení dokumentů | 
Moravské přístroje, a.s., Masarykova 1148, Zlín-Malenovice, 76302