O společnostiProduktyObchodPodpora
Moravské přístroje
Hlavní stránka
O společnosti
Stažení software
Stažení dokumentů
Produkty
Control Web
Strojové vidění VisionLab
Kamery DataCam a osvětlovače DataLight
Průmyslový počítačový systém DataLab
Vědecké kamery
Speciální technika
Ceník
Aktivace produktů
Služby
Školení
Zakázková řešení
Podpora
Volba kamery a objektivu pro Strojové vidění
Control Web - Ukázkové aplikace

Hlavní stránkaProduktyProgramový systém Control Web

Control Web vývojová verze
Vývojová verze systému Control Web slouží k tvorbě a testování aplikací. Ačkoliv aplikace může zcela plnohodnotně pracovat i v prostředí vývojové verze, typicky je ale před nasazením přeložena do podoby '.cwx' souboru, který je určen pro Runtime verzi systému. Aplikaci v podobě CWX již není možno modifikovat, změny je možné provádět jen ve vývojové verzi v souborech '.cw'.

Na rozdíl od Runtime verze obsahuje vývojová verze okno integrovaného vývojového prostředí (IDE), v jehož rámci je aplikace vytvářena a modifikována.

Vývojové prostředí systému Control Web v grafickém režimu

Veškeré změny provedené v grafickém režimu jsou automaticky generovány i do textové podoby aplikace a naopak — změny provedené v textu se projeví v grafické podobě aplikace. Aplikace je vždy ukládána v podobě zdrojového textu v souborech '.cw'.

Vývojové prostředí systému Control Web v textovém režimu

Mimo okna IDE jsou při vývoji používána okna Palety přístrojů a Inspektora přístrojů. Paleta přístrojů nabízí komponenty (virtuální přístroje), které lze myší přetáhnout do aplikace.

Paleta přístrojů

Parametry jednotlivých virtuálních přístrojů jsou modifikovány pomocí tzv. Inspektora přístroje, speciálního okna zobrazujícího všechny vlastnosti dané komponenty.

Inspektor nabízející parametry virtuálního přístroje

V rámci vývojové verze jsou instalovány také příklady zdrojových kódů ovladačů vsupně/výstupních zařízení pro Control Web a také dokumentace rozhraní a chování ovladačů. Každý tedy může implementovat ovladač pro zařízení které potřebuje.

Mimo vývojového prostředí je součástí vývojové verze také kompletní dokumentace čítající přes 1500 stran textu a také řada ukázkových aplikací a příkladů, které pomohou při hledání řešení nějakého konkrétního problému.

Prohlížeč souborů CHM s dokumentací systému Control Web

 
 | O společnosti | Produkty | Podpora | Stažení software | Stažení dokumentů | 
Moravské přístroje, a.s., Masarykova 1148, Zlín-Malenovice, 76302