O společnostiProduktyObchodPodpora
Moravské přístroje
Hlavní stránka
O společnosti
Stažení software
Stažení dokumentů
Produkty
Control Web
Strojové vidění VisionLab
Kamery DataCam a osvětlovače DataLight
Průmyslový počítačový systém DataLab
Vědecké kamery
Speciální technika
Ceník
Aktivace produktů
Služby
Školení
Zakázková řešení
Podpora
Volba kamery a objektivu pro Strojové vidění
Control Web - Ukázkové aplikace

Hlavní stránkaProduktyProgramový systém Control WebPředchozí verze systému Control Web

Control Web 5 Service Pack 4
Service Pack 4 pro Control Web nejen opravuje problémy nalezené v systému Control Web, ale přidává řadu významných rozšíření a vylepšení. Service Pack 4 lze stáhnout ze sekce Stažení software nebo můžete objednat CD-ROM se Service Pack 4 za režijní cenu.

Opravy chyb

  • V SP3 byl doplněn virtuální přístroj gl_tree jako model stromu, identifikátor této komponenty ale nebyl přidán do souboru 'instr.ini' (bylo jej nutno přidat ručně). SP4 toto opomenutí napravuje.
  • V přístroji alarm_viewer byla opravena chyba, kdy v případě nastaveného filtru se mezi platné řádky tisku vkládaly prázdné řádky odpovídající odfiltrovaným záznamům.

  • V přístroji data_viewer byla opravena chyba, kdy po vypnutí zobrazování některého průběhu v legendě grafu a po následném přepnutí do módu tabulka, se hodnoty se zapisovaly do nesprávných sloupců.

  • V programu InCalc mohlo při editaci titulku grafu (z dialogového okna otevíraného pravým tlačítkem myši nad plochou titulku) dojít k pádu programu.

  • V grafech programu InCalc v některých případech nešlo definovat datovou oblast grafu v jiné než první vrstvě.

  • Ve výrazových datových elementech nebylo možné ve výrazu použít volání procedury. Podle povahy výrazu se buď nepodařilo aplikaci spustit, nebo došlo k pádu.

  • Hodnoty elementů byly ze systémové zálohy obnoveny i přes to, že v sekci (elementu) bylo definováno backuped = false.

  • Při zařazení panelu nebo časovače do sebe sama (nebo do některého jiného podřízeného přístroje) došlo k zacyklení nebo k pádu systému.

  • Aplikace řízená daty se mohla zastavit (pracovala pouze komunikace), totéž se v aplikaci reálného času mohlo projevit jako zastavení běhu procedury po příkazu pause.

  • Klientské sdílené sekce nečetly ze serveru data, pokud přenos dat nebyl přímo řízen serverem.

  • Byly opraveny chyby související s předáváním parametrů procedur odkazem — elementům se nevolala událostní procedura On*Change a použití elementu pole mohlo způsobit runtime chybu.

  • Byly opraveny chyby související s opakovaným navazováním spojení mezi klienty a servery po výpadku serveru.

Úpravy chování

Mimo označené body SP4 nezpůsobuje žádnou změnu chování aplikačních programů.

  • V přístroji alarm_viewer došlo ke změně množiny zobrazovaných datových elementů v módu průběžného sledování. Od SP4 jsou do průběžného sledování zařazeny všechny datové elementy zařazené v některé skupině definované v parametru data_group. V historickém módu jsou i nadále zobrazovány pouze datové elementy aktivní skupiny. Průběžný a historický mód mají nyní samostatné stromy alarmů pro modifikaci zobrazovaných seznamů.

    Přístroj alarm_viewer v módu prohlížení

    V průběžném módu jsou ve stromu nabízeny všechny datové elementy aplikace definované v sekcích alarm a alarm_and_archive, v historickém módu jsou ve stromu pouze elementy, které jsou aktuálně zobrazovány v průběžném módu.
  • V přístoji alarm_viewer bylo doplněno automatické přizpůsobování šířky sloupců při tisku a některých sloupců (jméno, popis) při rozběhu aplikace.

  • Bylo urychleno zobrazování a načítání historických dat v grafu přístroje data_viewer.

Rozšíření

  • Do systémového přístroje system přibyly nativní OCL procedury ShowLogWindow() a HideLogWindow() pro programové řízení viditelnosti Okna zpráv.

  • Do systémového přístroje core přibyla nativní OCL procedura DebugClear() pro smazání ladicích výpisů v Okně zpráv.

  • Do přístroje data_viewer přibyly nativní OCL procedury GetBrowseMode(), SetBrowseMode( On : boolean ) a ChangeBrowseMode() pro programové zapínání a vypínání režimu prohlížení historických dat a metody SetXAxisStart( JDStart : longreal ) a SetXAxisRange( JDStart, JDEnd : longreal ) pro programové nastavování počátku (a konce) časové osy v režimu prohlížení historických dat.

Rozšíření 3D vykreslovacího systému

Ve 3D vykreslovacím systému bylo zdokonaleno několik drobností, které mohou přispět k pohodlnější tvorbě aplikace a k jejímu vyššímu výkonu:

  • Je zdokonalen výpočet pozice při vkládání virtuálních přístrojů z paletu přístrojů do prostoru 3D scény. Dříve bylo možno vkládát přístroje jen při čelním pohledu kamery. Přesnost umístění přístroje se také o něco snižovala při výrazném růstu disproporce mezi šířkou a výškou scény (tedy při značné změně perspektivy). Při natočení a přesunutí kamery se stávalo, že právě vložený přístroj se ocitl částečně nebo i zcela mimo zorné pole kamery. Nyní je možno vkládat nové přístroje do scény při zcela libovolné pozici a natočení kamery a vložený přistroj je vždy umístěn zcela přesně (středem na osu procházející bode kurzoru myši) nezávisle na aktuální perspektivě (tj. svislém zorném úhlu kamery).
  • V nastavení vlastností 3D scény (virtuální přístroj gl_scene) přibyla možnost zapnout či vypnout vyřazování skupin nacházejících se mimo perspektivní pohledový jehlan (view frustum).

    Parametr culling může nabývat hodnoty:

    HodnotaVýznam
    view_frustum

    každá skupina je před vykreslení otestována, zdali-se nachází (buď celá nebo alespoň její část) uvnitř pohledového jehlanu a případně je poté z vykreslování vyřazena

    prostorové stíny na vlnící se hladině, 252 FPS — více než dvojnásobné zrychlení pro tento záběr kamery (na kartě s nVidia GF FX 5900)

    Poznámka:

    V tomto SP jsou algoritmy testování ořezových rovin optimalizovány a znatelně zrychleny. Je využívána vyrovnávací paměť řízená současně se správou transformačních matic. Optimalizace vykreslování se nyní týkají (za určitých omezujících podmínek) také prostorových stínů. Optimalizace prostorových stínů vůbec není jednoduchá - řešení, jestli část stínu padne do pohledového jehlanu je totiž většinou stejně náročné jako jeho výpočet a vykreslení bez jakéhokoliv testování.

    Optimalizace může zrychlit i vykreslovaní víceprůchodových efektů:

    zrcadlové odrazy

    je vyřazeno vykreslování celého zrcadlového obrazu, je-li celé zrcadlo mimo pohledový jehlan a taktéž každá skupina zrcadlového obrazu, která se ocitne v „zrcadlové obráceném“ pohledovém jehlanu je vyřazena z vykreslování

    plošné stíny

    je vyřazeno vykreslování veškerých plošných stínů pro daný povrch, je-li tento povrch mimo pohledový jehlan a taktéž každá skupina plošného stínu mimo pohledový jehlan je vyřazena z vykreslování

    prostorové stíny

    objemy stínů jsou optimalizovány pouze omezeně v závislosti na aktuální konfiguraci scény, někdy však může být urychlení velmi znatelné, viz předchozí obrázek

    none

    optimalizace jsou vypnuty a vykreslovací mechanismy procházejí vždy celou stromovou strukturou scény

 
 | O společnosti | Produkty | Podpora | Stažení software | Stažení dokumentů | 
Moravské přístroje, a.s., Masarykova 1148, Zlín-Malenovice, 76302