O společnostiProduktyObchodPodpora
Moravské přístroje
Hlavní stránka
O společnosti
Stažení software
Stažení dokumentů
Produkty
Control Web
Strojové vidění VisionLab
Kamery DataCam a osvětlovače DataLight
Průmyslový počítačový systém DataLab
Vědecké kamery
Speciální technika
Ceník
Aktivace produktů
Služby
Školení
Zakázková řešení
Podpora
Volba kamery a objektivu pro Strojové vidění
Control Web - Ukázkové aplikace

Hlavní stránkaNovinky

Control Web 8 byl rozšířen o možnost časování přístrojů dle požadavků webové aplikace
 Systém Control Web 8 byl od update 56 doplněn o možnost aktivovat přístroje z generované webové aplikace podle vybraného panelu.

Správné časování přístrojů je v aplikacích systému Control Web klíčové pro plynulý běh aplikace i pro správnou aktualizaci zobrazovaných hodnot. V rozsáhlejších aplikacích není vždy možné neustále číst z technologie všechna data. Proto bývá aplikace zpravidla navržená tak, aby nepřetržitě četla pouze hodnoty, které jsou potřeba pro archivaci nebo kontrolu poruch. Ostatní hodnoty se čtou podle toho, kterou část aplikace si uživatel prohlíží. K tomu se zpravidla používá speciální časovací přístroj selector.

Pokud takovou aplikaci rozšíříme o webové rozhraní, může v jeden okamžik prohlížet aplikaci několik uživatelů. Každý uživatel si může prohlížet jiný panel a ten, v některých případech, není v serverové aplikaci zobrazený a hodnoty tedy nejsou aktualizované.

V předchozích verzí systému Control Web bylo jediným řešením doprogramovat do přístroje httpd (web server) aktivaci přístrojů na panelech, které požadují vzdálení uživatelé z webových aplikací. Pokud v nové verzi systému Control Web vygenerujeme aplikaci Průvodcem pro vytvoření webového rozhraní aplikace, stačí pouze v druhém kroku povolit aktivaci přístrojů podle požadavků z webové aplikace (viz obr) a generátor při vytváření httpd přístroje doplní potřebný kód a parametry.

Při každém obnovení některého panelu ve webové aplikaci aktivuje procedura v přístroji httpd všechny přístroje na tomto panelu. Pokud by stejný panel prohlíželo několik webových klientů, vygenerovaná procedura zajistí, aby perioda aktivace nebyla menší než nastavená při generování aplikace.

procedure RefreshPanel( idx : cardinal; period : real; p : instrument );
var
  jd : real;
begin
  jd := date.GetDateTimeJD();
  if jd > PanelLastRefreshTime[idx] + period then
    PanelLastRefreshTime[idx] = jd;
    p->ActivateAllInstruments();
  end;
end_procedure;

Generovaný kód využívá ukazatelů na přístroje, které byly do systému Control Web doplněny ve verzi 8.

 
 | O společnosti | Produkty | Podpora | Stažení software | Stažení dokumentů | 
Moravské přístroje, a.s., Masarykova 1148, Zlín-Malenovice, 76302