Moravské přístroje, a. s., zdroj: https://www.mii.cz/art?id=54&lang=405, vytištěno: 25/05/2024 00:49:47

Hlavní stránkaProduktyPrůmyslový počítačový systém DataLabDataLab PC

DataLab PC - kompaktní počítač pro zabudované aplikace
 Moravské přístroje nabízí průmyslové počítače kompatibilní se standardem PC v kompaktním a robustním provedení umožňujícím nasazení v zabudovaných aplikacích v náročných průmyslových podmínkách. DataLab PC přináší do oblasti průmyslové automatizace výkon, flexibilitu, kompatibilitu, neobyčejně bohatou podporu výrobců software i hardware a současně velmi příznivou cenu.

DataLab PC je řada kompaktních počítačů plně kompatibilních se standardem PC, avšak určených pro nasazení v průmyslových, laboratorních i školních podmínkách.

Kompaktní a robustní skříň počítačů DataLab PC

Kompaktní a robustní skříň počítačů DataLab PC

Použití nízkospotřebových procesorů Intel Atom nebo AMD umožňuje práci bez aktivního chlazení procesoru a čipové sady a tím zajišťuje dlouhodobou spolehlivost vyžadovanou v průmyslových aplikacích. Na druhé straně plná kompatibilita se standardem PC (procesory Intel Atom i AMD používají instrukční sadu procesorů x86), vysoký výkon, bohatost rozhraní, komunikační možnosti a nízká cena přinášejí do průmyslového prostředí možnosti donedávna zcela nevídané:

  • Plná kompatibilita se standardem PC dovoluje spouštět neobyčejně bohatou škálu standardních (Windows, Linux) i embedded (Windows XP Embedded, Embedded Linux) operačních systémů.

  • Malá, kompaktní a neobyčejně robustní skříň chrání počítač před mechanickým poškozením a umožňuje snadnou manipulaci. DataLab PC lze umístit i na DIN lištu do rozvaděčů.

  • Nízká spotřeba procesorů nevyžadující aktivní chlazení (chladiče CPU i čipové sady jsou pasivní, bez ventilátoru) zajišťuje dlouhodobou spolehlivost a bezúdržbový provoz.

  • Dostatečný výkon umožňuje práci rozsáhlým a náročným aplikacím. Z řady počítačů je možno zvolit typ podle požadovaného výkonu procesoru. K dispozici jsou procesory Intel Atom s taktem 1,8 GHz a AMD Fusion APU s taktem 1,66 GHz.

  • Možnost použití operačního systému Windows XP Embedded, běžícího z CFast paměťové karty, anebo Solid State disku s Windows 7 Professional. Počítač tedy nepotřebuje pevný disk a nejsou v něm žádné rotující nebo pohyblivé součásti. Provoz bez rotujícího pevného disku velmi zvyšuje spolehlivost celého systému.

  • Volitelně lze použít buď standardního pevného disku, Solid State disku anebo CFast paměťové karty (použití CFast karty vyžaduje instalaci embedded operačního systému).

  • Přítomnost všech standardních PC rozhraní (RS-232C, Ethernet, USB, PS/2 klávesnice a myš, audio) činí počítače DataLab PC velmi všestranným zařízením.

  • Obsahuje hardwarově řízený reset DataLab PC (watchdog). Rozhraní ovladače je standardně pro Control Web a pro některé jiné programovací jazyky podporující platformu Windows. Ovladač je dodáván zdarma.

  • Počítače DataLab PC jsou ideální platformou pro provoz systému Control Web.

DataLab PC ze strany IO panelu a ze strany zdroje se slotem na CF kartu, 12VDC výstupem a svorkovnicí RS-485

Kompaktnost, všestrannost a výkon počítačů DataLab PC ukazuje nasazení v roli mostu mezi světy WWW, SQL a GSM. DataLab PC pracuje jako server starající se o aktivace systémů DataLab PC prostřednictvím HTTP protokolu i SMS zpráv posílaných ze sítě mobilních telefonů GSM. Současně poskytuje služby informačního systému klientům používajícím WWW prohlížeče prostřednictvím 100Mbps Ethernet sítě.

DataLab PC v rozvaděči s GSM bránou Siemens M35

DataLab PC v rozvaděči s GSM bránou Siemens M35