Moravian instruments
Vyhledávání
Hlavní menu
Hlavní stránka
O společnosti
Stažení software
Stažení dokumentů
Obchodní partneři
Produkty
Programový systém Control Web
Strojové vidění VisionLab
Kamery DataCam a  osvětlovače DataLight
Průmyslový počítačový systém DataLab
Vědecké kamery
Speciální technika
Ceník
Aktivace produktů
Služby
Školení
Zakázková řešení
Podpora
Rady pro tvorbu aplikací


Hlavní stránka  Produkty  Programový systém Control Web  Články

Control Web v optickém testeru výrobků
 Systém Control Web přispívá k funkčnosti moderního plně automatického testeru, který zajišťuje kontrolu výrobku bezkontaktním měřením vzdálenosti a obrazovou kontrolu kamerovým systémem.

V dnešní době se stále častěji setkáváme s požadavky na kontrolní a měřící systémy zajišťující 100% kontrolu výrobků pro zajištění kvality výroby. Společnost VPRO Šumperk vyvinula moderně řešené, plně automatické zařízení, které zajišťuje kontrolu výrobku bezkontaktním měřením vzdálenosti a obrazovou kontrolu kamerovým systémem porovnáváním s předlohou.

Sestava testeru

Sestava testeru

Schematické zobrazení pracovní plochy testeru

Schematické zobrazení pracovní plochy testeru

Zařízení je navrženo jako plně automatický stroj s občasnou kontrolou pracovníkem obsluhy, který zajišťuje vložení vstupních zásobníků pro měření výrobků a odebrání změřených kusů včetně vyprázdnění zásobníků s vadnými výrobky. Manipulaci ze vstupního a výstupního zásobníku zajišťuje průmyslový robot s kamerovým systémem. Uchycení výrobků je řešeno pneumaticky na principu tlaku nebo podtlaku.

Kamerová hlava

Kamerová hlava

Optické senzory a stolek pro uchycování výrobků

Optické senzory a stolek pro uchycování výrobků

Kontrola výrobků je prováděna na měřícím stolku, kde je výrobek opticky kontrolován kamerovým systémem a po obrazové shodě proměřen bezdotykovým optickým měřením, kde je možné dle zvolené optiky měřit s rozlišovací schopností až na 0.1 µm.

Jestliže změřené parametry odpovídají rozsahům tolerančních mezí, je kus přesunut na paletu se změřenými a dobrými výrobky. Pokud některý z parametrů neodpovídá, je kus automaticky vyřazen a přesunut do zásobníku na vadné výrobky. Zařízení v průběhu měření vyhodnocuje změřené data a v reálném čase provádí základní statistické vyhodnocení. Po dokončení série je měření ukončeno závěrečným protokolem.

Ukázky obrazovek řídicího programu testeru v prostředí systému Control Web:

Společnost VPRO Šumperk, s.r.o. http://www.vpro.cz je výrobcem a dodavatelem jednoúčelových strojů a zařízení, průmyslových manipulátorů a balících zařízení.

rc@mii.cz

 
 | O společnosti | Produkty | Podpora | Stažení software | Stažení dokumentů | 
Moravské přístroje, a.s., Masarykova 1148, Zlín-Malenovice, 76302