Moravian instruments
Vyhledávání
Hlavní menu
Hlavní stránka
O společnosti
Stažení software
Stažení dokumentů
Produkty
Programový systém Control Web
Strojové vidění VisionLab
Kamery DataCam a  osvětlovače DataLight
Průmyslový počítačový systém DataLab
Vědecké kamery
Speciální technika
Ceník
Aktivace produktů
Služby
Školení
Zakázková řešení
Podpora
Volba kamery a objektivu pro Strojové vidění
Control Web - Ukázkové aplikace


Hlavní stránkaProduktyProgramový systém Control WebČlánky

Control Web v optickém testeru výrobků
 Systém Control Web přispívá k funkčnosti moderního plně automatického testeru, který zajišťuje kontrolu výrobku bezkontaktním měřením vzdálenosti a obrazovou kontrolu kamerovým systémem.

V dnešní době se stále častěji setkáváme s požadavky na kontrolní a měřící systémy zajišťující 100% kontrolu výrobků pro zajištění kvality výroby. Společnost VPRO Šumperk vyvinula moderně řešené, plně automatické zařízení, které zajišťuje kontrolu výrobku bezkontaktním měřením vzdálenosti a obrazovou kontrolu kamerovým systémem porovnáváním s předlohou.

Sestava testeru

Sestava testeru

Schematické zobrazení pracovní plochy testeru

Schematické zobrazení pracovní plochy testeru

Zařízení je navrženo jako plně automatický stroj s občasnou kontrolou pracovníkem obsluhy, který zajišťuje vložení vstupních zásobníků pro měření výrobků a odebrání změřených kusů včetně vyprázdnění zásobníků s vadnými výrobky. Manipulaci ze vstupního a výstupního zásobníku zajišťuje průmyslový robot s kamerovým systémem. Uchycení výrobků je řešeno pneumaticky na principu tlaku nebo podtlaku.

Kamerová hlava

Kamerová hlava

Optické senzory a stolek pro uchycování výrobků

Optické senzory a stolek pro uchycování výrobků

Kontrola výrobků je prováděna na měřícím stolku, kde je výrobek opticky kontrolován kamerovým systémem a po obrazové shodě proměřen bezdotykovým optickým měřením, kde je možné dle zvolené optiky měřit s rozlišovací schopností až na 0.1 µm.

Jestliže změřené parametry odpovídají rozsahům tolerančních mezí, je kus přesunut na paletu se změřenými a dobrými výrobky. Pokud některý z parametrů neodpovídá, je kus automaticky vyřazen a přesunut do zásobníku na vadné výrobky. Zařízení v průběhu měření vyhodnocuje změřené data a v reálném čase provádí základní statistické vyhodnocení. Po dokončení série je měření ukončeno závěrečným protokolem.

Ukázky obrazovek řídicího programu testeru v prostředí systému Control Web:

Společnost VPRO Šumperk, s.r.o. http://www.vpro.cz je výrobcem a dodavatelem jednoúčelových strojů a zařízení, průmyslových manipulátorů a balících zařízení.

rc@mii.cz

 
 | O společnosti | Produkty | Podpora | Stažení software | Stažení dokumentů | 
Moravské přístroje, a.s., Masarykova 1148, Zlín-Malenovice, 76302