Moravian instruments
Vyhledávání
Hlavní menu
Hlavní stránka
O společnosti
Stažení software
Stažení dokumentů
Obchodní partneři
Produkty
Programový systém Control Web
Strojové vidění VisionLab
Kamery DataCam a  osvětlovače DataLight
Průmyslový počítačový systém DataLab
Vědecké CCD kamery
Speciální technika
Ceník
Aktivace produktů
Control Web online
Služby
Školení
Zakázková řešení
Podpora
Rady pro tvorbu aplikací


Hlavní stránka  Produkty  Kamery DataCam a  osvětlovače DataLight  DataCam

Digitální kamery DataCam v odolném provedení
 Toto mechanické provedení umožňuje používat kamery DataCam i v podmínkách s vysokými nároky na odolnost zařízení vůči okolnímu prostředí. I v takovýchto provozech tak lze využít všech výhod, plynoucích z neobyčejně vysoké kvality obrazu snímaného těmito kamerami.

Konstrukce kamer DataCam odolných vůči nepříznivým vlivům okolního prostředí si kladlo za cíl umožnit využití mnoha výměnných objektivů různých výrobců a přitom v co největší míře zachovat kompaktní rozměry kamery. Většina snímací optiky odolných kamer je řešena kompromisně. U kamera DataCam je objektiv chráněn výměnným hliníkovým tubusem, jehož délku lze volit právě podle vybraného objektivu. Tubus je k tělu kamery upevněn závitem a dosedá na silikonové těsnění. Snímatelný tubus rovněž usnadňuje případné zaostření a zaclonění objektivu. Uživatelé tak mohou i nadále v těžkém průmyslovém prostředí používat kvalitní objektivy, na které jsou ve svých aplikacích zvyklí.

Objektiv je chráněn hliníkovým tubusem volitelné délky.

Objektiv je chráněn hliníkovým tubusem volitelné délky.

Podstatným problémem při používání odolných kamer bývá postupné usazování nečistot, které postupně poškozují čistý výhled. Někdy mají nečistoty takový charakter, že lze čelní sklo optiky udržovat v čistotě např. Ofukováním čistým vzduchem. V mnoha případech, kdy se na optické plochy usazují např. oleje a mastné nečistoty nebo na nich kondenzují páry různých chemických látek, to takto ale řešit nelze. S těmito případy právě konstrukce pouzdra kamer DataCam počítá. Čelní krycí optický člen je řešen snadno demontovatelným meniskem, takže jej lze rychle v provozu vyměňovat. Tento krycí člen může být buď skleněný nebo levnější plastový. I plastové menisky mají vysoce kvalitní optické vlastnosti včetně tvrzeného povrchu a antireflexních vrstev. Provozní parametry kamer lze díky těmto výměnným komponentům snadno udržovat i v nejnáročnějším prostředí.

Čelní optický meniskus je snadno vyměnitelný.

Čelní optický meniskus je snadno vyměnitelný.

Připojení USB rozhraní i datového kabelu pro ovládání osvětlovacích jednotek je provedeno přes odolné a těsné průmyslové konektory Buccaneer IP68. Připojovací kabely jsou součástí dodávky.

Konektory Buccaneer IP68 pro připojení USB kabelu i DataLight Port kabelu

Konektory Buccaneer IP68 pro připojení USB kabelu i DataLight Port kabelu

V odolném provedení je dodáván kompletní sortiment kamer DataCam.

Srovnání velikosti kamery DataCam v odolném a běžném provedení

Srovnání velikosti kamery DataCam v odolném a běžném provedení

Tělo odolných kamer je CNC obrobkem z masivního hliníku. To zaručuje pevnost, rozměrovou přesnost a stálost a vysokou odolnost. Umístění upevňovacích závitu je identické jako u běžného provedení kamer DataCam. Konstrukce pro uchycení kamer tak nemusí být pro instalaci odolných typů nijak měněny.

Rozměrový náčrt odolné kamery. Délku tubusu lze volit podle délky použitého objektivu.

Rozměrový náčrt odolné kamery. Délku tubusu lze volit podle délky použitého objektivu.

Odolné kamery DataCam Ruggedized můžete objednat v internetovém obchodě.

rc

 
 | O společnosti | Produkty | Podpora | Stažení software | Stažení dokumentů | 
Moravské přístroje, a.s., Masarykova 1148, Zlín-Malenovice, 76302